Önemli Sağlık ve Güvenlik

IŞIĞA DUYARLI EPİLEPSİ: GEÇMİŞTE EPİLEPSİ YA DA NÖBET GEÇİRDİYSENİZ KULLANMADAN ÖNCE DOKTORA DANIŞIN. BELİRLİ ŞEKİLLER, DAHA ÖNCE NÖBET GEÇİRMEMİŞ KİŞİLERİN NÖBET GEÇİRMESİNE NEDEN OLABİLİR. BU ÜRÜNÜ KULLANMADAN ÖNCE YÖNERGE EL KİTABINI DİKKATLİCE OKUYUN.

Önemli Sağlık ve Güvenlik Bilgileri

Işık uyarımından kaynaklanan nöbetler (Işığa Duyarlı Epilepsi)

Epilepsi hastasıysanız veya daha önce nöbet geçirdiyseniz bu sistemi kullanmadan önce doktorunuza danışın.

wBazı kişiler yanıp sönen veya titreşimli ışıklara ya da geometrik şekil ve desenlere duyarlıdır; dolayısıyla bu kişilerin henüz fark edilmemiş bir epileptik rahatsızlığı olabilir ve bu kişiler oyun oynarken veya video izlerken epileptik nöbet geçirebilirler.

Oyun oynarken veya video izlerken yanıp sönen veya titreyen ışıklara ya da diğer ışıklı uyarımlarına maruz kaldıktan sonra şu sağlık sorunlarından veya semptomlarından herhangi biriyle karşılaşırsanız DERHAL CİHAZI KULLANMAYI BIRAKIN ve doktorunuza danışın:

Yukarıdakilere ek olarak şu semptomlardan herhangi biriyle karşılaşırsanız DERHAL CİHAZI KULLANMAYI BIRAKIN:

Durumunuz devam ederse tıbbi yardım alın.

Kullanım

ellerinizde veya kolunuzda rahatsızlık ya da ağrı hissederseniz sistemi kullanmayı derhal bırakın. Durumunuz devam ederse tıbbi yardım alın.

Kontrol cihazını kullanırken güvenlikle ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar

Elinizde veya kolunuzda kemik, eklem ya da kas rahatsızlığı veya sakatlığı varsa kontrol cihazının titreşim veya tetik efekti işlevini kullanmayın. Rahatsızlık veya sakatlığınız varsa bu işlevleri "Kapalı" olarak ayarlamadığınız sürece bu özellikleri sunan oyunları oynamayın.

VR Gözlüğü Güvenlik Uyarısı

veya başka rahatsızlıklar yaşayabilir. Bu semptomlardan herhangi biriyle karşılaşırsanız derhal cihazı kullanmayı bırakın ve VR gözlüğünü çıkarın.

PlayStation®Move Güvenlik Uyarısı